Dożynki parafialne 2016

W niedzielę 28 sierpnia 2016 roku odbyły się w naszej Parafii Dożynki Parafialne. Uroczystości rozpoczęły się poswięceniem pięknych wieńców dożynkowych i chlebów. Następnie wyruszyła procesja wokół Kościoła. Po dojściu do ołtarza rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył nasz Ksiądz Proboszcz Kanonik dr Grzegorz Kaliszewski. Towarzyszył mu Ksiądz rezydent kan. Piotr Bugaj. W Uroczystości wzięło udział kilkaset osób. Każda miejscowość była reprezentowana przez Starostów niosących chleby i delegacji niosących piękne i okazałe wieńce dożynkowe. Były też obecne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ubrane w śliczne regionalne stroje. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Reprezentacyjna Orkiestra z Cianowic, która jak zawsze pod batutą p. Piotra ubogaciła grą tę podniosłą Urczystość. Swój udział zaznaczyła także Schola parafialna, Oaza Dzieci Bożych i Ministrancji.

Ksiądz Proboszcz Kanonik dr Grzegorz Kaliszewski w kazaniu zaznaczył jak wielkie znaczenie w wżyciu człowieka wierzącego odgrywa pokora. Podkreślił również rolę ciężkiej, ofiarnej pracy rolnika i zachęcił do pięknego realizowania charyzmatu, jaki każdy człowiek pracujący na roli otrzymał od Boga. Na koniec całą wspólnotę Parafii zawierzył Maryi, która króluje w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie zaangażowani się w piękne przeżycie Dożynek Parafialnych.

Cofnij.