Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

1. We wtorek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać Mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. W piątek w kaplicy o godzinie 15.00, w sanktuarium o 16.30 i 17.30 odprawiamy Drogę Krzyżową. W niedzielę w kaplicy o godzinie 8.00, w sanktuarium o 16.30 Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. W niedzielę, 24 marca – Narodowy Dzień Życia
  4. W sobotę, 06 kwietnia wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 27 marca 2019 r. Nauki wygłosi dla nas ks. Kordian Duda ze Słomnik.
  6. W parafii Skała od 10 marca w sali katechetycznej trwa katechizacja przedmałżeńska. Porządek następujący: katechezy w niedziele między 15.00 a 15.45 i 16.00 a 16.45. O 17.00 możliwość uczestniczenia we Mszy świętej. Jeszcze można się zapisać.
  7. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

8. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław Sideł

18 - 24 MARCA 2019

PONIEDZIAŁEK - 18 MARCA, 17.00
+Józef SKRZYŃSKI-syn z żoną
+Wacław SOJKA-rodzina Wywiał
+Jan MENDEL-Paweł Mendel z rodziną
WTOREK - 19 MARCA (ŚW. JÓZEFA - OBLUBIEŃCA NMP), 7.00
+Helena, Józef, Andrzej, Józef PASIERBEK, Wincenty, Aniela DYRGA
+Józef, Zofia SZOSTEK, dziadkowie SZOSTEK
+Józefa STOLARSKA-córka Elżbieta z mężem
ŚRODA - 20 MARCA, 17.00
+Stanisława, Stanisław PAWŁOWSCY-córka
+Wioletta, Halina INDYKA, Emilia BIESAGA, Tadeusz, Marianna INDYKA-Marian Indyka
+Józef GRUDZIEŃ
+Józef PRZYGODA (im.)-syn Krzysztof
+Józef PAWLAK-Wiesław Romanowski
+Zofia REGULSKA-mąż
+Amelia, Stanisław RYCZEK
+Józef TOMCZYK (im.)
O Boże bł. i powrót do zdrowia dla Iwony i Julii
CZWARTEK - 21 MARCA, 7.00
+Zofia KRZTOŃ-sąsiedzi: Rodzina Heród
+Jan MENDEL-Tadeusz Śladowski z rodziną
+Wacław SOJKA-Józefa Nurek z rodziną
PIĄTEK - 22 MARCA, 15.00 (KAPLICA)
DROGA KRZYŻOWA
12.00
ZA PARAFIAN
+Łukasz OLESIŃSKI-rodzice, syn i brat
O Boże bł. dla Natalii i Malwiny, z prośbą o radość wieczną dla śp. Haliny BANACH
O zdrowie i udaną operację dla Nicolasa
16.30
GORZKIE ŻALE
17.00
+Józef, Kazimiera, Wacław PECHTA, z rodz. CYGANEK i PECHTA -rodzina Romanowskich

13 Jerycho Różańcowe Diecezji Kieleckiej; Intencje modlitewne, które podejmowaliśmy w czasie 24-godzinnej adoracji różańcowej i które możemy podejmować w naszych indywidualnych modlitwach

1. W intencji przebłagalnej do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Maryi za grzechy własne,Rodziny oraz całego Narodu Polskiego,z racji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny;
  2. O Boże błogosławieństwo,dary Ducha świętego i opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla Ojca Świętego Franciszka,Księży Biskupów i Kościoła Kieleckiego oraz święte,liczne i gorliwe powołania Kapłańskie,Zakonne i Misyjne;
  3. O wszystkie wolne od pracy niedziele w celu Świętowania Dnia Pańskiego;
  4. O odkrycie Daru Eucharystii w życiu i misji Rodziny;
  5. O pełnoprawną ochronę Życia od Poczęcia do naturalnej śmierci,aby nikt nie podniósł ręki na bezbronne życie w naszej Ojczyźnie;
  6. O czystość myśli i serca, mądrość i odwagę dla Dzieci i Młodzieży oraz o Nauczycieli Światłych i Prawego Serca;
  7. O łaskę wiary dla Polaków,narodów Europy i Świata,aby Duch Święty przenikał relacje między Narodami;
  8. O przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła Świętego i Polski,aby zwyciężyła cywilizacja miłości;
  9. We wszystkich intencjach Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z racji 160.Rocznicy Jej Objawień w Lourdes, o ostateczny Tryumf Niepokalanego Serca Maryi,o nawrócenie z błędów Rosji i o Pokój Boży w Polsce,i na całym świecie;
  10. W intencjach wiadomych Panu Bogu,dotyczących Kościoła Świętego i całego świata;
  11. Zawierzamy Matce Różańca świętego nasze serca, nasze rodziny, naszą parafię, prosząc o wzajemny pokój, życzliwość, miłość;
  12. W intencji Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i za podopiecznych tego dzieła żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

13. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław Sideł

Zapowiedzi Przedślubne

1. MĄCZKA SEBASTIAN, wolny, par. NMP Królowej w Będkowicach i KASPRZYK PAULINA, wolna, par. tutejsza
  2. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, co do zawarcia Sakramentu małżeństwa, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym w kancelarii parafialnej. „Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. MB Różańcowej w Smardzowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą. Takim działaniem można przyczynić się do większej jasności sytuacji prawnej, co z kolei przynieść może pewność u osób bezpośrednio zainteresowanych lub osób trzecich, co do tego, że dane osobowe są przez parafie jako administratorów przetwarzane zgodnie z prawem."