Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

1. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, składane ofiary. Dziękujemy za rewizytę w sanktuarium na specjalnej Mszy świętej o godz. 17.00, odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, które odwiedziliśmy. W najbliższą niedzielę przedstawimy sprawozdanie za miniony roku. Niech pozostawione kolędowe błogosławieństwo chroni nasze domy, rodziny i umacnia naszą wiarę.
  2. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  4. We wtorek 19.I, patronuje nam św. Józef Sebastian Pelczar, biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
  5. W czwartek, 21.I, czcimy świętą Agnieszkę. W tym dniu przypada również Dzień Babci, a w piątek, Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych kochanych Seniorach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do wieczności
  6. W przyszłą niedzielę, 24.I, będziemy obchodzili Niedzielę Bożego Słowa. W tym dniu po każdej Mszy Św. będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji ofiarą materialną złożoną do puszek. Do odwołania w naszym sanktuarium w niedzielę dodatkowa Eucharystia o godz. 15.30, by jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w liturgii i przyjąć Komunię św.
  7. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z naszego Sanktuarium na profilu facebook: „Nasze okolice i przyjaciele”: - w środę o godz. 17.00, w niedzielę o godz. o godz. 10.00 i 12.00 Msze Święte. Zachęcamy do duchowej łączności i wspólnej modlitwy w czasie nadawania Eucharystii.
  8. Babciom i dziadkom, solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

18 - 24 STYCZNIA 2020

> >
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
DO KOŃCA STYCZNIA MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE BĘDĄ SPRAWOWANE CODZIENNIE RANO O GODZINIE 7.00, Z WYŁĄCZENIEM ŚRODY - 17.00
PONIEDZIAŁEK - 18 STYCZNIA, 7.00
+Helena LUBOŃ (gregorianka)-Janina, Andrzej Michalik z rodziną z Krynicy-Zdrój
+Ks. Kan. Piotr BUGAJ (gr.)-siostra Barbara z mężem
WTOREK - 19 STYCZNIA (ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA), 7.00
+Helena LUBOŃ (gr.)-Ludwika Skalniak
+Ks. Kan. Piotr BUGAJ (gr.)-Rodzina Bołoz
ŚRODA - 20 STYCZNIA, 17.00
O Boże bł. i powrót do zdrowia dla Iwony i Julii
Dziękczynna za ocalenie córki z wypadku
+Roman KOWAL-Dorota z rodziną
+Aniela, Jan, Aniela, Zofia REGULSCY, Franciszek, Stefania BUBAK
+Justyna BUBAK-Justyna
+Helena, Henryk, Krzysztof, Roman IBEK-Stanisław z rodziną
INTENCJE ZGŁOSZONE W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ LUB PÓŹNIEJ, SĄ UMIESZCZONE NA KARTCE, Z KTÓREJ KAPŁAN JE ODCZYTUJE NA POCZĄTKU MSZY ŚWIĘTEJ

13 Jerycho Różańcowe Diecezji Kieleckiej; Intencje modlitewne, które podejmowaliśmy w czasie 24-godzinnej adoracji różańcowej i które możemy podejmować w naszych indywidualnych modlitwach

1. W intencji przebłagalnej do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Maryi za grzechy własne,Rodziny oraz całego Narodu Polskiego,z racji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny;
  2. O Boże błogosławieństwo,dary Ducha świętego i opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla Ojca Świętego Franciszka,Księży Biskupów i Kościoła Kieleckiego oraz święte,liczne i gorliwe powołania Kapłańskie,Zakonne i Misyjne;
  3. O wszystkie wolne od pracy niedziele w celu Świętowania Dnia Pańskiego;
  4. O odkrycie Daru Eucharystii w życiu i misji Rodziny;
  5. O pełnoprawną ochronę Życia od Poczęcia do naturalnej śmierci,aby nikt nie podniósł ręki na bezbronne życie w naszej Ojczyźnie;
  6. O czystość myśli i serca, mądrość i odwagę dla Dzieci i Młodzieży oraz o Nauczycieli Światłych i Prawego Serca;
  7. O łaskę wiary dla Polaków,narodów Europy i Świata,aby Duch Święty przenikał relacje między Narodami;
  8. O przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła Świętego i Polski,aby zwyciężyła cywilizacja miłości;
  9. We wszystkich intencjach Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z racji 160.Rocznicy Jej Objawień w Lourdes, o ostateczny Tryumf Niepokalanego Serca Maryi,o nawrócenie z błędów Rosji i o Pokój Boży w Polsce,i na całym świecie;
  10. W intencjach wiadomych Panu Bogu,dotyczących Kościoła Świętego i całego świata;
  11. Zawierzamy Matce Różańca świętego nasze serca, nasze rodziny, naszą parafię, prosząc o wzajemny pokój, życzliwość, miłość;
  12. W intencji Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i za podopiecznych tego dzieła żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

13. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław Sideł

Zapowiedzi Przedślubne

1. Mateusz MACHNIK, wolny, par. tutejsza i Justyna WÓJCIK, wolna, par. Św. Urbana w Brzeszcze
  2. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, co do zawarcia Sakramentu małżeństwa, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym w kancelarii parafialnej. „Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. MB Różańcowej w Smardzowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą. Takim działaniem można przyczynić się do większej jasności sytuacji prawnej, co z kolei przynieść może pewność u osób bezpośrednio zainteresowanych lub osób trzecich, co do tego, że dane osobowe są przez parafie jako administratorów przetwarzane zgodnie z prawem."