Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1. W tygodniu w kościele o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty, będzie odprawiana w  sanktuarium codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Dla najmłodszych ciekawy konkurs z nagrodami. Zachęcamy również dzieci, młodzież, rodziców, dziadków do udziału w konkursie na najładniejszą własnoręcznie wykonaną Szopkę i Ozdobę Choinkową. Celem konkursu jest zachowanie oraz przybliżenie polskich tradycji i obrzędów ludowych charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 27-XII-2020 r. na Mszy św. o godz. 10.00. Prace będą eksponowane przy ołtarzu św. Małgorzaty do 2-II-2021r.
  2. W poniedziałek, 30-XI, oddamy cześć św. Andrzejowi, Apostołowi.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca, 3-XII, patronuje nam św. Franciszek Ksawery, przeżywamy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.
  4. W pierwszy piątek miesiąca, 4-XII, we wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Spowiedź w sanktuarium od godz. 16.30. Spowiedź w kaplicy od godz. 14.30. Msza Św. o godz.15.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 5-XII, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy podczas rekolekcji.
  6. W przyszła niedzielę, II Adwentu podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I komunii św. 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek na potrzeby krajów byłego Związku Radzieckiego.
  7. W piątek, 11 grudnia, rozpoczną się rekolekcje w naszej parafii. Szczegółowy plan podamy w przyszłym tygodniu.
  8. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Kalendarzy Misyjnych.
  9. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z naszego Sanktuarium na profilu facebook: „Nasza okolice i przyjaciele” - codziennie Roraty o godz. 17.00; - w niedzielę o godz. 10.00 i 12.00 Msze Św.; Zachęcamy do duchowej łączności i wspólnej modlitwy w czasie nadawania Mszy Świętych i nabożeństw.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

30 LISTOPADA - 6 GRUDNIA 2020

CODZIENNIE W DNI POWSZEDNIE ADWENTU, GODZ. 16.30
WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I ADORACJA INDYWIDUALNA, MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY I POJEDNANIA
PONIEDZIAŁEK - 30 LISTOPADA (ŚW. ANDRZEJA-APOSTOŁA), 17.00
+Helena LUBOŃ (gr.)-rodzina Luboniów z Otolii
+Andrzej, Robert, Stanisław, Józef, Włodzimierz, Emilia KRZYWDA, Stanisława, Władysław GRUDNIK, Danuta, Stanisław CIEŚLIK
+Piotr, Jakub KRZYNÓWEK-żona (babcia)
POGRZEB: +Roman KOWAL
WTOREK - 1 GRUDNIA, 17.00
+Helena LUBOŃ (gr.)-rodzina Płowców
+Mieczysław GAZDA-wnuczka Ewelina z mężem
ŚRODA-NIEDZIELA
INTENCJE NA KOLEJNE DNI TYGODNIA ZOSTANĄ UMIESZCZONE W NAJBLIŻSZYM CZASIE
INTENCJE ZGŁOSZONE W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ LUB PÓŹNIEJ, SĄ UMIESZCZONE NA KARTCE, Z KTÓREJ KAPŁAN JE ODCZYTUJE NA POCZĄTKU MSZY ŚWIĘTEJ

13 Jerycho Różańcowe Diecezji Kieleckiej; Intencje modlitewne, które podejmowaliśmy w czasie 24-godzinnej adoracji różańcowej i które możemy podejmować w naszych indywidualnych modlitwach

1. W intencji przebłagalnej do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Maryi za grzechy własne,Rodziny oraz całego Narodu Polskiego,z racji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny;
  2. O Boże błogosławieństwo,dary Ducha świętego i opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla Ojca Świętego Franciszka,Księży Biskupów i Kościoła Kieleckiego oraz święte,liczne i gorliwe powołania Kapłańskie,Zakonne i Misyjne;
  3. O wszystkie wolne od pracy niedziele w celu Świętowania Dnia Pańskiego;
  4. O odkrycie Daru Eucharystii w życiu i misji Rodziny;
  5. O pełnoprawną ochronę Życia od Poczęcia do naturalnej śmierci,aby nikt nie podniósł ręki na bezbronne życie w naszej Ojczyźnie;
  6. O czystość myśli i serca, mądrość i odwagę dla Dzieci i Młodzieży oraz o Nauczycieli Światłych i Prawego Serca;
  7. O łaskę wiary dla Polaków,narodów Europy i Świata,aby Duch Święty przenikał relacje między Narodami;
  8. O przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła Świętego i Polski,aby zwyciężyła cywilizacja miłości;
  9. We wszystkich intencjach Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z racji 160.Rocznicy Jej Objawień w Lourdes, o ostateczny Tryumf Niepokalanego Serca Maryi,o nawrócenie z błędów Rosji i o Pokój Boży w Polsce,i na całym świecie;
  10. W intencjach wiadomych Panu Bogu,dotyczących Kościoła Świętego i całego świata;
  11. Zawierzamy Matce Różańca świętego nasze serca, nasze rodziny, naszą parafię, prosząc o wzajemny pokój, życzliwość, miłość;
  12. W intencji Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i za podopiecznych tego dzieła żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

13. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław Sideł

Zapowiedzi Przedślubne

1. Mateusz MACHNIK, wolny, par. tutejsza i Justyna WÓJCIK, wolna, par. Św. Urbana w Brzeszcze
  2. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, co do zawarcia Sakramentu małżeństwa, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym w kancelarii parafialnej. „Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. MB Różańcowej w Smardzowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą. Takim działaniem można przyczynić się do większej jasności sytuacji prawnej, co z kolei przynieść może pewność u osób bezpośrednio zainteresowanych lub osób trzecich, co do tego, że dane osobowe są przez parafie jako administratorów przetwarzane zgodnie z prawem."