Ogłoszenia duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

  1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa codziennie po Mszy Św. o godz.18.00, a w niedzielę przed sumą.
  2. W czwartek, 21 VI, patronuje nam św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  3. W piątek, 22 VI, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły, zapraszamy na Msze Święte dziękczynne, które zostaną odprawione o godz. 8.00 w kaplicy w Szczodrkowicach i o godz. 9.00 w sanktuarium w Smardzowicach.
  4. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w tygodniu przed Mszą Świętą wieczorną.
  5. Poniżej zapowiedzi przedślubne.
  6. W sobotę, 23 VI, będziemy obchodzić Dzień Ojca, modlitwami obejmiemy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  7. W przyszłą niedzielę, 24 VI, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  8. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

  9. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław Sideł


Zapowiedzi Przedślubne

  1. DOMINIK ŁUSZCZ, wolny, par. pw. Św. Mikołaja w Skale i KAROLINA ROSA, wolna, par. tutejsza
  2. KRZYSZTOF HERÓD, wolny, par. tutejsza i OLGA PRZYBYLSKA, wolna, par. pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwii
  3. KAMIL KNAPIK, wolny, par. tutejsza i EWA PICH, wolna, par. zam. w Krakowie
  4. MIROSŁAW KARPAŁA, wolny, par. tutejsza i ANNA GRZYBOWSKA, wolna, par. tutejsza
  5. MATEUSZ MISTELA, wolny, zam. w Sąspowie i MAGDALENA STOPIŃSKA, wolna, par. tutejsza
  6. RAFAŁ DOKTÓR, wolny, par. pw. Św. Mikołaja w Skale i ANGELIKA ZDYBAŁ, wolna, par. tutejsza
  7. BARTŁOMIEJ ADAMEK, wolny, par. tutejsza i JUSTYNA BANASIAK, wolna, zam. w Kaliszu
  8. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, co do zawarcia Sakramentu małżeństwa, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym w kancelarii parafialnej. „Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. MB Różańcowej w Smardzowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą. Takim działaniem można przyczynić się do większej jasności sytuacji prawnej, co z kolei przynieść może pewność u osób bezpośrednio zainteresowanych lub osób trzecich, co do tego, że dane osobowe są przez parafie jako administratorów przetwarzane zgodnie z prawem."

INTENCJE MSZALNE

18 - 24 CZERWCA 2018

PONIEDZIAŁEK - 18 CZERWCA, 18.00
+Edward (22 r.), Adela KRZTOŃ, Franciszek, Anna, Genowefa POLAK
+Maria, Józef, Dominik, zm. z rodziny DROŹDZIK-rodzina Droździk
+Lucyna MISKA-uczestnicy pogrzebu
WTOREK - 19 CZERWCA (ŚW. ROMUALDA-OPATA), 18.00
+Damian BUBAK-kuzyn Kamil z żoną
+Lucyna MISKA-wnuk Robert z rodziną
+Aniela, Michał, Stanisław, Jan, Franciszek BOŁOZ, Zofia MICHALSKA
ŚRODA - 20 CZERWCA, 18.00
+Franciszek BARAN-córki
+Piotr STAROPILNY-od kuzynów: Kasi, Michała, Sebastiana
+Jan TOMCZYK, Barbara WÓJCIK
+Antoni, Józefa TOMCZYK, Ludwika, Józef MADEJ
+Józef DULIŃSKI-dzieci
+Józef, Zofia, Józef SZOSTEK, dziadkowie PAWŁOWSCY
+Piotr STAROPILNY-Danuta Kuczkowska
+Marianna, Józef, Stanisław, Stefania, Andrzej MORYŚ, Marianna, Władysław, Stefan GOŁĘBIOWSCY
+Otolia (1 r.), Marian TYNOR, Tadeusz CIEŚLIK
+Genowefa (1 r.), Eugeniusz (5 r.) TOMCZYK-wnuk Dawid z żoną
+Sylwester (8 r.), Cecylia, Marian WOJDAŁA-Katarzyna z rodziną
+Stanisław, Aniela, Michał Bołoz, Zofia, Antoni Polański-Agata z mamą
Dziękczynna, z prośbą o Boże bł. dla Ks. proboszcza Zdzisława, ks. kan. Piotra i ks. Łukasza z racji rocznicy święceń kapłańskich-państwo Polańscy
O Boże bł. i powrót do zdrowia dla ks. Łukasza z racji 10 r. święceń kapłańskich-mieszkańcy
O Boże bł.i powrót do zdrowia dla Iwony
O Boże bł. i szczęśliwą operację dla Ani-chrzestny
O szczęśliwy wybór studiów dla syna Mateusza
CZWARTEK - 21 CZERWCA (ŚW. ALOJZEGO GONZAGI), 18.00
+Damian BUBAK-kuzynka Paulina z Karolem i dziećmi
+Lucyna MISKA-zięć Marian
+Jan, Helena, Stanisław TOMCZYK, Kazimiera, Stanisław, Kazimierz ROSA
PIĄTEK - 22 CZERWCA, 8.00 (KAPLICA)
Dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny 2017/2018
9.00 (SANKTUARIUM)
Dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny 2017/2018
18.00
+Jerzy SZMEREK-rodzina Rosów
+Andrzej GRZYSKA-żona
+Andrzej GRZYSKA-córka Monika z rodziną
SOBOTA - 23 CZERWCA, 18.00 (DZIEŃ OJCA)
+Stanisław KLIMCZAK (23 r.)-wnuczka
O Boże bł. dla Krystyny i Józefa ROSA w 40 r. ślubu-syn z rodziną i córką Anną
O Boże bł. dla Konrada i Jolanty SIEMIENIEC w 1 r. ślubu
Dziękczynna, z prośbą o Boże bł. dla Rafała i Kazimierza
NIEDZIELA - 24 CZERWCA (UROCZYSTOŚĆ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA), 7.00
+Katazryna Irma GUZIK-mąż
8.30 (KAPLICA)
+Jan, Genowefa, Zdzisław WITEK, Cecylia, Eugeniusz REGULSCY-A. Witek
10.00
+Jan, Zygmunt DEPTA, Józef, Łukasz, Helena, Edward KUCZKOWSCY
12.00
ZA PARAFIAN
+Tadeusz KUBIAK, Jan MOTYCZYŃSKI-dzieci
17.00
+Jan, Władysława HERÓD, Zbigniew SZOPA-rodzina Heród
CHRZEST: Amelia KADZBAN

PORZĄDEK LITURGII W CZASIE TRIDUUM PASCHALNEGO I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2018

  • WIELKI CZWARTEK: MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ O 18.00, ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY DO 22.00; WIELKI PIĄTEK: DROGA KRZYŻOWA O 17.00, PO NIEJ LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ; WIELKA SOBOTA: POŚWIĘCENIE POKARMÓW: 8.00 i 8.30 W KAPLICY, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 W SANKTUARIUM, ADORACJA PRZY GROBIE PANA JEZUSA DO 19.00, UWIELBIENIE CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO DO 24.00, LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ O 19.00; NIEDZIELA WIELKANOCNA: REZUREKCJA O 6.00, POZOSTAŁE MSZE ŚW. O 8.30 (KAPLICA), 10.00, 12.00, NIE MA MSZY ŚW. O 17.00; PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: MSZE ŚWIĘTE O 7.00, 8.30 (KAPLICA), 10.00, 12.00, 17.00. ZAPRASZAMY!
  • Plan rekolekcji wielkopostnych 2018

    7 - 11 marca 2018


    PROWADZI KS. PAWEŁ SAMICZAK
    ŚRODA 7.03
    18.00Msza Św. nauka ogólna
    CZWARTEK 8.03
    9.30Msza Św. nauka dla dzieci
    11.30Msza Św. nauka dla sióstr z Róż Różańcowych
    15.00Msza Św. nauka ogólna ( kaplica )
    18.00Msza Św. nauka ogólna z udziałem młodzieży
    PIĄTEK 9.03
    9.30Msza Św. nauka dla dzieci
    11.30Msza Św. nauka dla chorych i starszych
    15.00Msza Św. nauka ogólna ( kaplica )
    16.00Droga Krzyżowa ( kaplica )
    17.30Droga Krzyżowa ( sanktuarium )
    18.00Msza Św. nauka ogólna z udziałem młodzieży
    SOBOTA 10.03 - DZIEŃ POKUTY I POJEDNANIA
    9.30Msza Św. nauka dla dzieci i rodziców
    11.30Msza Św. nauka ogólna
    15.00Msza Św. nauka ogólna ( kaplica )
    17.00Msza Św. nauka ogólna
    18.00Spotkanie dla młodzieży
    Spowiedź święta:
    w godz. 9.00 - 12.30, 14.30 - 17.30
    NIEDZIELA 11.03
    7.00Msza Św. nauka ogólna
    8.00Gorzkie Żale ( kaplica )
    8.30Msza Św. nauka ogólna ( kaplica )
    10.00Msza Św. nauka dla dzieci i rodziców
    12.00Msza Św. nauka ogólna
    16.30Gorzkie Żale
    17.00Msza Św. nauka ogólna z udziałem młodzieży

    Bieżące komunikaty

    Brak informacji z kancelarii parafialnej.