Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

1. To już połowa Adwentu. Wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.
  2. Od poniedziałku w sklepach: w Maszycach, Cianowicach – Delikatesy Centrum, p. Bugajskiego i p. Litewki, można wesprzeć akcję zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Składając do oznakowanego koszyka zakupione dodatkowe produkty spożywcze. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.
  3. We wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Smardzowickej.
  5. W piątek czuwanie w sanktuarium w Imbramowicach. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd spod kościoła o godz. 19.30.
  6. W sanktuarium jest jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej codziennie przed roratami.
  7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych i samotnych. Niech nie zabraknie w naszych domach płonącej tegorocznej świecy Caritas.
  8. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

16 - 22 GRUDNIA 2019

PONIEDZIAŁEK - 16 GRUDNIA, 17.00
+Maria JANKOWSKA-rodzina Krzynówek z Maszyc
+Paweł OPALSKI-brat Zbigniew z rodziną
WTOREK - 17 GRUDNIA, 17.00
+Maria JANKOWSKA-córka Krystyna z mężem
+Paweł OPALSKI-wujek Kazimierz z rodziną
+Teresa, Józef CIEŚLIK, Roman, Tadeusz CIEŚLIK
ŚRODA - 18 GRUDNIA, 17.00
O Boże bł. i powrót do zdrowia dla Iwony, Renaty i Andrzeja
O Boże bł. dla żony
+Tatiana JAROSZYŃSKA-rodzina Grzybowskich
+Paweł OPALSKI-Kamil i Ewa
+Maria JANKOWSKA-Stefania i Emilia Mitka
+Ewa RAK, Witold KOPIJKA
+Adelajda (2 r.), Jan (15 r.) RĄCZKOWSCY
+Maria, Franciszek SZOSTEK-córka Elżbieta
+Stanisław GADZINA-żona
INTENCJE ZGŁOSZONE PO OSTATNIEJ NIEDZIELI ZAPISANE SĄ NA KARTCE, Z KTÓREJ KAPŁAN ODCZYTUJE JE NA POCZĄTKU MSZY ŚWIĘTEJ
CZWARTEK - 19 GRUDNIA, 17.00
+Paweł OPALSKI-ciocia Alina, Agnieszka i Krzysztof
+Jan, Marianna CHMIEL, rodzice BUBAK, Stanisława, Tadeusz, Stanisława BUBAK, teściowie CHMIEL-Zofia Chmiel
+Maria JANKOWSKA-Edyta, Piotr Krzaczyńscy z synami
PIĄTEK - 20 GRUDNIA, 17.00
+Stefania, Henryk SZOSTEK, Marta, Maciej, Kazimierz, Jerzy REGULSCY, Lucyna KOWAL-s
+Maria JANKOWSKA-Zdzisław Marszałek
+Kazimierz DUDEK, zm. z rodziny-żona
SOBOTA - 21 GRUDNIA, 17.00
+Stanisław GADZINA-córka Teresa z mężem
+Helena KRZYWDA, Zenon NAMYSŁO, Jan TYNUS
+Maria JANKOWSKA-chrześniak Jarosław z rodziną
NIEDZIELA - 22 GRUDNIA (IV NIEDZIELA ADWENTU), 7.00
+Zygfryd KRZYNÓWEK-rodzina
+Bartłomiej KNAPIK (2 r.)-rodzice z rodziną
+Marianna, Bolesław, Helena, Władysław ROSA, Helena, Antoni PIEKŁO
O Boże bł. dla Adama KRZYSZTONEK w 10 r. urodzin-babcia
+Wacław SOJKA-córka Alicja
ZA PARAFIAN
+Aleksander, Władysława, Stanisław REGULSCY, Krystyna, Błażej, Tadeusz KOWALCZYK-rodzina Pławeckich
+ Kazimiera, Jan LITEWKA-rodzina

13 Jerycho Różańcowe Diecezji Kieleckiej; Intencje modlitewne, które podejmowaliśmy w czasie 24-godzinnej adoracji różańcowej i które możemy podejmować w naszych indywidualnych modlitwach

1. W intencji przebłagalnej do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Maryi za grzechy własne,Rodziny oraz całego Narodu Polskiego,z racji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny;
  2. O Boże błogosławieństwo,dary Ducha świętego i opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla Ojca Świętego Franciszka,Księży Biskupów i Kościoła Kieleckiego oraz święte,liczne i gorliwe powołania Kapłańskie,Zakonne i Misyjne;
  3. O wszystkie wolne od pracy niedziele w celu Świętowania Dnia Pańskiego;
  4. O odkrycie Daru Eucharystii w życiu i misji Rodziny;
  5. O pełnoprawną ochronę Życia od Poczęcia do naturalnej śmierci,aby nikt nie podniósł ręki na bezbronne życie w naszej Ojczyźnie;
  6. O czystość myśli i serca, mądrość i odwagę dla Dzieci i Młodzieży oraz o Nauczycieli Światłych i Prawego Serca;
  7. O łaskę wiary dla Polaków,narodów Europy i Świata,aby Duch Święty przenikał relacje między Narodami;
  8. O przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła Świętego i Polski,aby zwyciężyła cywilizacja miłości;
  9. We wszystkich intencjach Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z racji 160.Rocznicy Jej Objawień w Lourdes, o ostateczny Tryumf Niepokalanego Serca Maryi,o nawrócenie z błędów Rosji i o Pokój Boży w Polsce,i na całym świecie;
  10. W intencjach wiadomych Panu Bogu,dotyczących Kościoła Świętego i całego świata;
  11. Zawierzamy Matce Różańca świętego nasze serca, nasze rodziny, naszą parafię, prosząc o wzajemny pokój, życzliwość, miłość;
  12. W intencji Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i za podopiecznych tego dzieła żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

13. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław Sideł

Zapowiedzi Przedślubne

1. Adam JASIÓWKA, wolny, parafia tutejsza i Andżelika MULARCZYK, wolna, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Naramie
  2. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, co do zawarcia Sakramentu małżeństwa, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym w kancelarii parafialnej. „Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. MB Różańcowej w Smardzowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą. Takim działaniem można przyczynić się do większej jasności sytuacji prawnej, co z kolei przynieść może pewność u osób bezpośrednio zainteresowanych lub osób trzecich, co do tego, że dane osobowe są przez parafie jako administratorów przetwarzane zgodnie z prawem."